سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای تامین نیروی انسانی مورد نیــاز خود طبق مفاد قــانون مدیریت خدمات کشــوری و در چـارچوب دستورالعمــل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای به کارگیری افراد در دستگاه هــای اجرایی ، از محل سهـمیه های استخدامی مصوبه شمــاره 25526/ ت 32964 هـ 84/4/11 هیات محترم وزیـــران و مجوز شماره 128600/624 مورخ 84/7/24 سازمان مدیریت و برنامه ریزی( سابق) کشورتعداد 338 نفــر از افراد واجد شرایط را از طریق آزمون کتبی توانمندیهای عمومی و تخصصی و طی مراحل گزینش به صورت پیمــانی به شرح ذیل استخدام می نماید.

شرایط عمومی استخدام :

اعتقاد به مبـانی نظام جمهوری اسلامی ایــران.
- تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی مصرح در قانــون اساسی.
- تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایــران .
- التــزام به قــانون اساسی جمهوری اسلامی ایــران .
- داشتن کارت پایان خدمت وظیفه یا معافیت دائم از خدمت به جز معافیت پزشکی ( ویــژه آقایان )
- عدم محکومیت به فساد اخلاقــی و عدم سوء پیشینه کیفــری ، معتاد نبودن به استعمال مواد افیـــونی
- عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر و عدم سابقه محكومیت جزایی موثر
- داوطلبان نبایــد از جمله افــرادی باشند که به موجب آراء مراجع قضــائی و ذیصلاح ، از خدمات دولتی منع شده باشند .
- عدم اشتغال به تحصیــل در دانشگاه ها و مراکز آموزش عــالی کشور در زمان انتشــار آگهی استخدام .
- داشتن سلامتی جسمانی و روانی و توانایی برای انجام كاری كه استخدام می شوند(متناسب با رشته شغلی مورد تقاضا)
- داوطلبان استخدام نباید از مستخدمین رسمی، ثابت و پیمانی و یا بازخرید خدمت باشند.

شرایط اختصاصی :

- داشتن حداقل معدل 14 برای دارندگان مدرك تحصیلی فوق دیپلم و لیسانس و 15 برای فوق لیسانس و بالاتر برای داوطلبان آزاد .
تبصره :
فرزندان شهدا از شرط معدل معاف می باشند .
- داشتن حداقل سن 20 سال و حداكثر سن برای داوطلبان مقطع تحصیلی لیسانس 32 سال و برای مقطع فوق لیسانس 35 سال تا اتمام مهلت ثبت نام در آگهی استخدام.
تبصره:
موارد ذیل به شرط تاییدیه های معتبر به حداكثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
الف) داوطلبانی كه در جبهه های نبرد حق علیه باطل از تاریخ
1359/6/31 لغایت 1367/5/29 به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشكی رزمندگان در اثر مجروحیت در جبهه های نبرد حق علیه باطل.
ب) افراد خانواده معظم شهداء، آزادگان، مفقودالاثرها، جانبازان از كار افتاده كلی كه قادر به كار نمی باشند شامل همسر، فرزندان، پدر، مادر،خواهر و برادر تا میزان 5 سال .
ج) داوطلبانی كه به صورت غیررسمی و تمام وقت در دستگاه های اجرایی از تاریخ
1357/11/22 به خدمت اشتغال داشته اند به میزان خدمت غیررسمی آ نها.

نحوه ثبت نام :

ثبت نام متقاضیان واجد شرایط صرفاً از طریق سایت به نشانی
www.MOEENiran.com و به صورت اینترنتی به نحوه زیر انجام می شود و در این مرحله نیازی به ارسال مدارك نیست .
1- تكمیل فرم تقاضای استخدام در سایت ازتاریخ
1389/12/26 لغایت 1390/1/25 و تاریخ برگزاری آزمون 1390/2/9 در مراکز استانها می باشد.
2- ارسال عكس :
داوطلبان می بایست عكس پرسنلی 3 در 4 خود را با عرض 150 و ارتفاع 200 پیكسل و با فرمت JPG و حجم حداكثر 200 كیلو بایت در رایانه اسكن نموده و آن را در قسمت مربوط در سایت وارد نمایند .
3- واریز وجه به مبلغ
50000 ریال به حساب جاری 980 خزانه نزد بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران قابل پرداخت در كلیه شعب بانك ملی ایران به عنوان حق شركت در آزمون های عمومی و تخصصی داوطلبان استخدام (ایثارگران از پرداخت 50% مبلغ مذكور و فرزندان شاهد از واریز هزینه معاف می باشند) و اطلاعات فیش واریزی و سایر موارد (مطابق نمونه نمایش داده شده در سایت فوق)‌ را در قسمت مربوط به پرداخت وجه ثبت نام وارد و نهایتاً پس از بررسی صحت اطلاعات درج شده و تأیید مراتب توسط سایت ، شماره رهگیری خود را برای پیگیری مراحل بعدی آزمون و دریافت كارت ورود به جلسه ، اخذ و نزد خویش نگهداری نمایند

نکات مهم :

قبل از ثبت نام به راهنمای نحوه تكمیل فرم موجود در سایت مراجعه و مندرجات آن را دقیقاً مطالعه نمائید .
- ثبت نام زمانی تكمیل می باشد كه داوطلب با استفاده از كد رهگیری به صفحه مشاهده و چاپ اطلاعات مراجعه و پس از اطمینان از صحت اطلاعات ، فرم تقاضای استخدام را چاپ و نزد خود نگهداری كند .
- شماره سریال فیش واریزی كه بوسیله رایانه بروی آن درج گردیده را در قسمت مربوط به تائید پرداخت وجه ثبت نام عیناً وارد نمائید.
- قبل از واریز وجه ثبت نام لازم است داوطلبان ار احراز شرایط خود با مفاد آكهی استخدام اطمینان حاصل نمایند . بدیهی است هزینه ثبت نام به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.
تبصره :
مهلت ثبت نام برای شركت در آزمون به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد و كلیه داوطلبان واجد شرایط می بایست در فرصت تعیین شده از طریق سایت مذكور ثبت نام نمایند ، ضمناً صرف ثبت نام ، تعهد استخدامی برای دستگاه نمی باشد .

موارد آزمون :

الف) آزمون توانمندیهای عمومی شامل زبان و ادبیات فارسی، زبان انگلیسی عمومی، ریاضی و آمار مقدماتی، فناوری اطلاعات، معارف اسلامی، اطلاعات سیاسی و اجتماعی و مبانی قانونی كه به تعداد 100 سوال چهارگزینه ای طراحی خواهد شد.
ب) آزمون تخصصی شامل سوالات مرتبط با رشته شغلی مورد درخواست داوطلب می باشد.
تبصره :
اقلیتهای دینی از پاسخگویی به سوالات معارف اسلامی معاف می باشند و امتیاز آن در سایر مواد آزمون توزیع می شود

تذکرات :

- ایثارگران شامل جانبازان، آزادگان و رزمندگانی كه حداقل 9 ماه متوالی و یا 12 ماه متناوب از تاریخ
1359/6/31 لغایت 1367/5/29 سابقه حضور داوطلبانه در جبهه های جنگ تحمیلی دارند و نیز خانواده های معظم شهدا، مفقودین و جانبازان از كار افتاده كلی كه قادر به انجام كار نمی باشند، در صورت دارا بودن شرایط مندرج در آگهی با رعایت قوانین و مقررات مربوط از اولویت قانونی برخوردار خواهند بود.
1-1- از كل مجوز استخدامی 30 درصد آن برای استخدام ایثارگران اختصاص دارد كه 25 درصد به فرزندان شاهد و فرزندان جانباز 25% و بالاتر و 5% باقیمانده به سایر ایثارگران اختصاص دارد . فرزندان شاهد و فرزندان جانباز 25% و بالاتر كه از سوی بنیاد استانها معرفی نشده اند می توانند در این آزمون ثبت نام نمایند و در صورت عدم تكمیل سهمیه از باقیمانده سهمیه اختصاصی بهره مند شوند . انتخاب ایثارگران در سقف سهمیه تعیین شده به ترتیب نمره فضلی از بین ایثارگران واجدشرایط كه در زمان مقرر ثبت نام نموده اند ، انجام خواهد شد.
1-2- استخدام مازاد بر 30 درصد سهمیه ایثارگران و فرزندان شاهد و جانباز 25% و بالاتر از طریق رقابت با سایر داوطلبان واجدشرایط صورت خواهد گرفت.
1-3- در گواهی خانواده جانبازان می بایست جمله
عضو خانواده جانباز از كار افتاده كلی غیرقادر به كار قید شود، در غیر این صورت این افراد نمی توانند از مزایای بند 1 تذكرات بهره مند شوند.
1-4- جانبازان و خانواده محترم شهدا در صورت داشتن كارت شناسایی از بنیاد شهید و امور ایثارگران با ارایه تصویر آن نیازی به اخذ و ارایه گواهی از بنیاد مذكور ندارد.
2- معلولین عادی به شرط دارا بودن شرایط مندرج در آگهی به ترتیب نمره فضلی از 3 درصد سهمیه قانونی مربوطه برخوردار خواهند بود.
3- شاغلین غیر رسمی (نیروهای شركتهای پیمانكاری سازمان ثبت اسناد و املاك كشور) واجد شرایط شركت در آزمون استخدامی، به ازای هر سال تجربه (2) درصدو حداكثرتا(20) درصد كل امتیاز در هریك از مراحل آزمون استخدامی اعم از امتحان عمومی ، امتحان تخصصی، مصاحبه تخصصی و آزمون عملی به صورت جداگانه اضافه خواهد شد . چنانچه پس از اعمال افزایش امتیاز فوق این دسته از كاركنان در شریط مساوی بادیگر شركت كنندگان قرارگیرند از الویت برخوردار خواهند بود .
3-1- الویت انتخاب در شرایط یكسان با كاركنانی غیررسمی و نیروهای شركت های پیمانكاری طرف قرارداد سازمان ثبت اسناد و املاك كشور،داوطلبان بومی و شاغلین غیررسمی می باشد . (نیروهای شركتی می بایست پس از قبولی در آزمون تصویر آخرین قرارداد غیررسمی خود را همراه سایر مدارك ارسال دارند)
4- داوطلبان بومی متقاضی استخدام در استان های ایلام،آذربایجان غربی، اردبیل، بوشهر، سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی ، خراسان شمالی ، خوزستان، كردستان، كهكیلویه و بویراحمد و هرمزگان با سپردن تعهد خدمت 10 ساله در محل جغرافیایی خدمت مورد تقاضا می توانند از تسهیلات 50 درصد سهمیه استخدامی بومی پس از كسب حدنصاب امتیاز لازم در آزمون عمومی برخوردار شوند. ضمنا بومی، به افرادی اطلاق می شود كه حداقل دارای یكی از ویژگی های زیر باشند:
4-1- شهر محل تولد داوطلب با محل جغرافیایی مورد تقاضا برای استخدام یكی باشد.
4-2- حداقل دو مقطع تحصیلی از مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی یا متوسطه را در محل جغرافیایی مورد تقاضا برای استخدام طی كرده باشند.
4-3- فرزندان پرسنل نیروهای مسلح در صورتی كه محل 3 سال از سنوات تحصیلی آ نها (اعم از ابتدایی، راهنمایی و یا دبیرستان) با محل موردتقاضای استخدامی یكی باشند نیز بومی تلقی می شوند .
5- به مدارك ارسالی توسط دانشجویان و دارندگان مدارك تحصیلی پایین تر و بالاتر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مورد اشاره و همچنین مدارك در رشته های غیرمرتبط و معادل (به استثنای دارندگان مدارك تحصیلی معادل صادره از دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی كشور كه مورد تایید معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور می باشد و در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش كشور شركت نموده و قبول شده اند و گواهی مبنی بر ادامه تحصیل در مقطع بالاتر با ارزش علمی دارند) ترتیب اثر داده نخواهد شد.
6- مدارك تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در صورت پذیرفته شدن در آزمون (حداكثر دو ماه پس از اعلام نتیجه) بایستی به تایید سازمان مركزی دانشگاه مذكور برسد.
7- كسب حدنصاب نمره لازم در آزمون توانمندی های عمومی صرفا به منزله تایید صلاحیت عمومی داوطلبان می باشد و معرفی داوطلبان برای گزینش براساس نمرات آزمون تخصصی و با رعایت اولویتهای مقررصورت می پذیرد.
8- انتخاب داوطلبان استخدام حداكثر به میزان 2 برابر ظرفیت مورد نیاز از میان افرادی كه حدنصاب نمره آزمون عمومی (60 درصد كل نمره آزمون) را كسب كرده اند براساس بالاترین نمره فضلی آزمون تخصصی انجام خواهد شد.
9- چنانچه در هر مرحله از مراحل امتحان مسابقه و جذب محرز شود داوطلب اطلاعات خلاف داده یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است. از انجام مراحل بعدی محروم خواهد شد.
10- انتخاب نهایی پذیرفته شدگان آزمون پس از موفقیت در كلیه مراحل آزمون عمومی و تخصصی و مصاحبه و گزینش صورت خواهد گرفت و تا قبل از صدور احكام استخدام پیمانی پذیرفته شدگان حقی برای آنها ایجاد نخواهد شد

جهت ثبت نام و مشاهده راهنمای ثبت نام
کلیک کنید.

جدول نیروی مورد نیاز و شرایط احراز